افتتاح اولین مرکز شتابدهی صادرات ایران

به منظور جذب ایده‌های صادراتی و توسعه کسب‌وکار بین‌المللی اولین مرکز شتابدهی صادرات ایران با همکاری اتاق ایران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افتتاح شد.

در این مراسم جناب آقای دکتر ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، مدیرعامل بانک کارآفرین، رئیس اتاق ایران، دو تن از اعضای هیئت رئیسه اتاق ایران و تعدادی از اعضای هیات نمایندگان اتاق ایران حضور داشتند.

در مراسم افتتاحیه این مرکز، تفاهم‌نامه‌ای بین اتاق ایران و بانک کارآفرین با هدف تأمین مالی شرکت‌های دانش بنیانی که برای توسعه فعالیت‌های صادراتی خود به سرمایه نیاز دارند، امضا شد. این تفاهم نامه توسط نایب‌رئیس اتاق ایران مدیرعامل بانک کارآفرین به امضا رسید.

به گفته مدیرعامل بانک کارآفرین هدف از این تفاهم، تأمین مالی شرکت‌های دانش بنیانی است که برای توسعه صادرات به سرمایه نیاز دارند .

در این مرکز شتابدهی، ۱۸ شتاب دهنده صادراتی از شرکت های دانش بنیان و کسب و کارهای نوپا و دو صندوق  پژوهش وفناوری در این شتابدهنده خدمات خود را در حوزه صادرات ارائه می نمایند. صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی تجهیزات پزشکی  با استقرار در این مرکز شتابدهی به ارائه خدمات در راستای صادرات شامل تسهیلات بلاعوض در خصوص اخذ گواهینامه بین المللی ،تامین مالی در قالب تسهیلات یا مشارکت ، سرمایه گذاری و  هر گونه خدمات دیگر که بتواند به رونق صادرات و حمایت از شرکت های صادراتی کمک نماید می پردازد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات صادراتی این صندوق در راستای رونق تولید در سال جهش تولید می توانید با شماره 41975-021 تماس حاصل فرمائید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده اند.پر کردن این فیلد ضروری است *

*

code