تمام انچه که باید در رابطه با سرمایه گذاری ؛ رشد و مقیاس گذاری استارت آپ خود بدانید

بلاگ سرمایه گذاری استارت اپ

تمام انچه که باید در رابطه با سرمایه گذاری ؛ رشد و مقیاس گذاری استارت آپ خود بدانید :

 سرمایه گذاری استارتاپی : بوت استرپ در مقایسه با جذب سرمایه

 روش های زیادی برای راه اندازی یک کسب و کار موفق هست . با وجود اینکه تمایل یک سرمایه گذار خطر پذیر به نرم افزار های خدمت محور بیشتراست ؛ برای هر ریسکی  مناسب نیست. فرا تر از  جذب سرمایه گذار راه های زیادی برای افزایش سرمایه هست  که شامل وام های بانکی و سرمایه گذاری عموم  است .اما همیشه امکان عدم افزایش ارزش سهام و بدهکار شدن هست که یک  معنای قدیمی سنتی بوتسترپ است.

سوالی که اینجا مطرح میشود این است که پس  کی بوت استرپ کنیم ؟ و کی جذب سرمایه کنیم ؟ این موضوع بستگی دارد به  اینکه چه کمپانیی میخواهید بسازید وچگونه میخواهید بسازید؟

 خواستار رشد شدید همراه با از دست دادن مالکییت کنترل  هستید که منتهی میشود به خروج و بدهی ؟ و یا رشد کند و ذاتی که نیازمند از خود گذشتگی است اما اجازه میدهد مالکیت کامل داشته باشید تا زمانی که میخواهید کارتان را مدیریت کنید؟

کی جذب سرمایه کنیم

جذب سرمایه به شما اجازه میدهد تا یه سرعت رشد کنید.میتوانید اقدامات بزرگ و چشم گیر داشته باشید و میتوانبد اهدافی را دنبال کنید که کمپانی شما را به جلو پرتاب میکند.منابعی را خواهید داشت تا  برای پرسنل بازاریابی و فروش که نیاز است هزینه کنید و مخاطبان را جذب کنید و ثبات بخشید.

جذب سرمایه نیازمند این است که شما بخشی از مالکیت و یا گاهی اوقات بخش قابل توجهی را واگذار کنید .که همراه هزینه های سنگینی هم از لحاظ مادی که در زمان خروج میپزدازید و همینطورکسر تسلط و کنترلی که بر روی کار خود دارید خواهد بود

از زمانی که شما بخشی از کمپانی خود را واگذار میکنید سرمایه گذاران میتوانند توصیه کنند که شما چه تصمیمی بگیرید تا سود برگشتی را افزایش دهند. پس در زمانی که کسب و کار شما منابع بیشتری دارد میتواند سریع تر رشد کند شما میبایست حسابرسی کنید برای کساتی که نفعی دارند و سرمایه گذاری کردند و چگونگی عملکرد شرکت را پایش میکنند.

نیاز به خروج یکی از ویژگی های خاص بالا بردن ارزش سهام میباشد : سرمایه گذاران شما نیازمند روشی برای خروج پولشان از شرکت هستند .که ممکن است نیازمند این باشد که شما سهامشان را بخرید و یا اینکه به صورت بورسی سهام شرکت را عرضه کنید. اگر علاقه مند به چنین داستانی برای شرکت خود نیستید مجددا و به درستی در رابطه با بالا بردن ارزش سهام و جذب سرمایه فکر کنید.

کی بوت استرپ کنیم

 بوت استرپ به شما این اجازه را میدهد تا کاملا درگیر موضوع با کنترل و مالکیت کامل سرمایه خود باشید در حالی که به صورت طبیعی در جهت انتخابی و ترجیهی شما رشد میکند. شما میتوانید تصمیماتی بگیرید و با وجود اینکه بدانید شما و تیم شما تنها سهام داران هستند و از دید بیرونی لذت آزادی را ببرید که میتواند منجر به کاهش استرس ساختن یک کسب و کار باشد.

به علت اینکه شما پولی قرض نمیگیرید برای بوت استرپ شما نیازمند به این نیستید که حد مشخصی از درآمد خود را برای پس دادن بدهی ها در نظر بگیرید و یا اطمینان حاصل کنید که نرخ بازگشت سرمای  به اندازه کافی بالا هست تا خروجی را که سرمایه گزاران میخواهند فراهم کند. شما میتوانید تمام درآمدی را که دارید مجددا به کارتان تزریق کنید و تا آخرین قطره پولتان را که بدست آوردید سرمایه گذاری کنید تا کسب و کارتان از نظر اساسی بهتر شود.

البته نگرفتن سرمایه به این معنی است که شما سرمایه کمتری دارید که با آن کار کنید. پس شما در هر زمانی  محدود خواهید بود به اینکه در چگونه پروژه هایی میتوانید دخیل و درگیر شوید این همان دلیلی است که پتانسیل رشد شرکت شما را محدود میکند و شما را به پایان نزدیک میکند در حالی که شرکت برای هر هدف مرحله ای دست و پا میزتد که نیازمند از خود گذشتگی های قابل ملاحظه میباشد. شما میبایست مقدار زیادی از سرمایه خود را وارد کار کنید و مخصوصا در ابتدا ساعت های زیادی کار کنید.

چه بسا پس از اینکه کمپانی بوتسترپ شما پس از مراحل اولیه استارت اپی در گردش میافتد، رفته رفته رشد کند و کسب و کار آسان تر میشود و به دلیل اینکه شما سرمایه گذاری ندارید که نیازمند خروج باشد شما میتوانید تا هر زمانی که خودتان میخواهید به کار ادامه دهید و با شرکت خود پشتیبانی شوید.

جذب سرمایه گذار یا بوت استرپ : انتخاب با شماست

 فارغ از دید سرمایه گذاری در حوزه استارت آپ نرم افزاری، پدیده نادری نیست که پیشنهاد سرمایه گذاری یک سرمایه گذار رد شود. همانگونه که مدیر کل vissent  از شرکت knowify انجام داد. او تصمیم گرفت کمپانی نرم افزاری مدیریت پروژه را به تنهایی وبا شروط خود رشد دهد و تمام سرمایه را برای تیم خود نگه دارد. البته خیلی از استارت آپ های دیگر جذب سرمایه را راه حل درست دانستند و نتایج چشم گیری به دست آوردند.

اگر شما یکی از علاقه مندان به این حوزه هستید ما توصیه های متعددی در رابطه با جذب سرمایه و بوت استرپ پیشنهاد خواهیم کرد.

در نهایت اینها همگی بستگی دارد که شما چه چیزی میخواهید. چگونه کسب و کاری میخواهید راه اندازی کنید؟ دوست دارید از تجربه استارت اپی خود چه حسی داشته باشید؟ برای چه مدت دوست دارید کار را اداره کنید؟ شما به دنبال کارش هستید یا درآمدش؟

تنها شما میتوانید پاسخ صحیح را برای شرکت خود بدهید.

در صورتیکه تمایل داشته باشید می توانید با کارشناسان این صندوق تماس گرفته و از آنها در مورد نقشه راه شرکتتان مشورت بگیرید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده اند.پر کردن این فیلد ضروری است *

*

code