پیشرفت های فناوری زیست پزشکی باعث بهبود زندگی بی شماری شده است

دانشجویان مهندسی زیست پزشکی روش ها و روش های جدید را برای کمک به پیشرفت در رشته پزشکی مطالعه می کنند.

 

با در نظر گرفتن مدرک مهندسی زیست پزشکی؟

در اینجا برخی از پیشرفت هایی که در طول تاریخ آن در مهندسی زیست پزشکی رخ داده است که بیشترین تأثیر را داشته و زندگی را تغییر داده اند.

1. دستگاه های اشعه ایکس.

این فن آوری قدیمی به متخصصان پزشکی اجازه می دهد تا استخوانهای شکسته ، حفره های دندان و سایر موارد را در بدن انسان ببینند که به توجه نیاز دارند. دستگاههای اشعه ایکس بسیاری از روشهای درمانی رایج را اطلاع داده و بدون تهاجمی اطلاعات را به آنها می دهند. فن آوری های MRI و سونوگرافی تغییرات در دستگاه های اشعه ایکس هستند و در کنار هم ، سیستم مراقبت های بهداشتی را بسیار پیشرفت کرده و مراقبت بهتر از بیماران را ممکن ساخته است.

2. الکتروکاردیوگرافی.

دستگاه های EKG با قدمت دیگر ، می توانند به پزشکان بگویند که قلب بیمار به طور عادی عمل می کند یا نیاز به مطالعه و یا درمان بیشتری دارد. با این حال ، EKG همیشه علائم بیماری قلبی را نشان نمی دهد. آنها را می توان در حالی که بیمار در حال استراحت ، حین ورزش یا با نظارت مداوم است انجام داد تا نشان دهد که قلب چگونه به فعالیت های روزانه واکنش نشان می دهد.

3. فناوری نانو.

نانوذرات ذرات ریز و کوچک هستند که به طور فزاینده ای برای تشخیص و درمان اشکال مختلف سرطان در سطح تقریباً سلولی مورد استفاده قرار می گیرند. از نانومواد برای انتقال رنگ به نواحی بسیار کوچک به عنوان ماده حاجب برای تشخیص تومورها و حمل داروهای درمانی به طور مستقیم به سرطان به جای نیاز به درمان در ناحیه بزرگتر (یا کل بدن) استفاده می شود.

نانو تکنولوژی

تحقیقات زیست پزشکی می تواند منجر به پیشرفت در بسیاری از زمینه های پزشکی شود.

4- رابط ماشین-مغز.

این دستگاه ها به مغز افراد کمک می کنند تا با اندامهای پروتز ، صندلی های چرخدار و سایر وسایل کمکی ارتباط برقرار کنند تا حرکت آنها را جابجا کند. هنگامی که آنها برای اولین بار در سال 2012 تولید شدند ، شش رقم هزینه داشتند ، اما با ادامه پیشرفت ، هزینه ها کاهش می یابد در حالی که اثربخشی همچنان در حال بهبود است.

5. اکو هسته.

این دستگاه داده های جمع آوری شده از یک ستاره بینی را می گیرد و آن را روی ابر قرار می دهد ، جایی که پزشک می تواند آن را روی تلفن هوشمند یا رایانه لوحی بارگیری کند. این داده ها دقیق تر و قطعی تر از گوش دادن پزشک به تنهایی است ، و می تواند در صورت عدم نیاز به مراقبت های ویژه از آنها جلوگیری شود.

6. بلوتوث پالس اکسیمتر.

با معرفی اخیر دو دستگاه که از بلوتوث برای انتقال اطلاعات به تلفن هوشمند یا رایانه لوحی با استفاده از یک برنامه استفاده می کنند ، نظارت بر سطح اکسیژن خون بیمار بسیار آسانتر شد و به پزشکان اجازه می دهد از نزدیک وضعیت بیمار را از نزدیک پیگیری کنند.

7. ویرایش ژنوم.

این فناوری که CRISPR نامیده می شود کشف قرن نامیده می شود ، و خبرنگاران پیش بینی کردند دانشمندانی که آن را تولید کردند ، جایزه نوبل سال 2015 در شیمی را دریافت می کنند (آنها این کار را نکردند ، اما این یک پیشرفت بزرگ بود). CRISPR اجازه می دهد تا کد ژنتیکی اصلاح شود تا بیماری ها و پاتوژن ها از بین بروند و با توسعه بیشتر ، ممکن است پزشکی به روش های مختلفی متحول شود.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده اند.پر کردن این فیلد ضروری است *

*

code