رئیس صندوق نوآوری اعلام کرد / تسهیلات ۳۰میلیونی به دانش بنیان ها برای شرکت در نمایشگاه های خارجی

رئیس صندوق نوآوری اعلام کرد / تسهیلات ۳۰میلیونی به دانش بنیان ها برای شرکت در نمایشگاه های خارجی

رئیس هیأت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی از ارائه تسهیلات به شرکت های دانش بنیان برای حضور در رویدادها و نمایشگاه های بین المللی خبر داد.

به گزارش مهر به نقل از اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم افزار ایران، بهزاد سلطانی گفت: برای نخستین بار صندوق نوآوری و شکوفایی تسهیلاتی را برای حضور شرکت های دانش بنیان در راستای حضور در رویدادها و نمایشگاه های بین المللی در نظر گرفته است.

وی با اشاره به تسهیلات ارائه شده به شرکت های دانش بنیان حاضر در جیتکس ۲۰۱۷ افزود: امسال برای نخستین بار به شرکت های دانش بنیان حاضر در پاویون ایران در نمایشگاه جیتکس، ۱۰ میلیون تومان تسهیلات از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی و ۱۵ میلیون تومان نیز از طرف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پرداخت شده است.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی اضافه کرد: در مجموع در این دوره از نمایشگاه جیتکس، ۲۵میلیون تومان وام بلاعوض از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی و همچنین معاونت علمی ریاست جمهوری به شرکت های دانش بنیان پرداخت شده است.

سلطانی با بیان اینکه هر شرکتی تا سقف ۳۰میلیون تومان می تواند از تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی بهره مند شود، گفت: این تسهیلات تنها مشمول حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات نمی شود و شرکت های دانش بنیان در سایر حوزه ها نیز برای حضور در نمایشگاه های بین المللی و داخلی می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند.

وی هدف عمده ارائه تسهیلات به شرکت های دانش بنیان برای حضور در رویدادهای بین المللی را توسعه صادرات برشمرد و افزود: شرکت های دانش بنیان نیز در قالب حضور در پاویون و حضور مستقل در نمایشگاه های بین المللی می توانند تسهیلات دریافت کنند و فرآیند دریافت آن نیز بسیار راحت است.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی تاکید کرد: حمایت های صندوق نوآوری و شکوفایی صرفا از شرکت های دانش بنیان تایید صلاحیت شده از سوی معاونت علمی ریاست جمهوری است.

سلطانی عنوان کرد: از مجموع شرکت های دانش بنیان در کشور بیش از ۴هزار تقاضای دریافت تسهیلات داشتیم که ۲هزار و ۲۱۰ تقاضا تاکنون مصوب شده و تسهیلات دریافت کرده اند.